Podkarpackie Noworoczne Spotkanie Opłatkowe Prawa i Sprawiedliwości

21 stycznia 2018 r. w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie odbyło się Noworoczne spotkanie Prawa i Sprawiedliwości Województwa Podkarpackiego. Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi Minister Inwestycji i Rozwoju Jerzy Kwieciński, Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl oraz parlamentarzyści i samorządowcy, a także członkowie i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości związani z naszym regionem.

Wydarzenie poprzedziła uroczysta msza św. w intencji ojczyzny oraz złożenie wieńca pod pomnikiem upamiętniającym Powstańców Styczniowych na Starym Cmentarzu w Rzeszowie.

Podsumowując rok 2017 gospodarz wydarzenia, Marszałek Sejmu Marek Kuchciński podkreślił, iż był to okres intensywnego zaangażowania zarówno parlamentarzystów jak i samorządowców oraz działaczy partyjnych, w działania na rzecz wspólnoty politycznej. Nawiązując do tegorocznych wyborów samorządowych, Pan Marszałek wspomniał o odpowiedzialności, jaka spoczywa na wszystkich działaczach PiS w kształtowaniu świadomości i opinii mieszkańców, na temat rozwoju naszego regionu oraz dalszych dla niego perspektyw.

Z kolei Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl podkreślił fakt rekordowego wykorzystania przez województwo funduszy unijnych wskazując między innymi, że w dalszej perspektywie ponad 170 mln zł zostanie przeznaczonych na inwestycje drogowe, a 540 mln zł na szpitale.

W spotkaniu wzięli również udział działacze Prawa i Sprawiedliwości z terenu powiatu lubaczowskiego, wśród których znaleźli się między innymi przewodnicząca struktur miejskich PiS w Lubaczowie Anna Kordys oraz przewodniczący Zarządu Powiatowego PiS Zenon Swatek.